Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Co warto wiedzieć na temat zamawiania drzwi

Wymiana drzwi w domu to stosunkowo prosta, ale raczej kosztowna operacja. Co warto wiedzieć na ten temat, aby dobrze się przygotować do tego tematu? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych.

Nowe drzwi do domu

W ostatnich latach sporo osób decyduję się na zamówienie nowych drzwi do mieszkania (sprawdź) lub drzwi do domu. Bez wątpienia teraz można kupić dużo lepsze technologicznie drzwi niż jeszcze kilka lat temu, ceny stają się bardziej przystępne, a drzwi mocniejsze i bardziej solidne. Dlatego właśnie wielu inwestorów podejmuje spontanicznie decyzję o wymianie drzwi. Tutaj mogą pojawić się tak zwane pierwsze schody, bo naprawdę rzadko można od ręki kupić drzwi dostępne w katalogach producentów. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać od 500 do 7 tygodni na wyprodukowanie skrzydeł. Potem trzeba jeszcze umówić się na montaż. Czasami oznacza to większe prace rozpisane nawet na jeden dzień. Stare ościeżnice nie zawsze pasują do nowych skrzydeł, dlatego trzeba je usunąć i zamontować nowe, najczęściej od tego samego producenta.

Kiedy zamówić drzwi do pokoju

Podobnie wygląda sprawa z drzwiami do pokoju czy drzwiami do łazienki. Od ręki niektóre modele można dostać w marketach budowlanych. Są to jednak najczęściej tanie drzwi, które nie prezentują się zbyt atrakcyjnie i okazale. Jeżeli sporo myśli się nad wystrojem domu i chcę się wszystko zrobić na tip top, warto wcześniej rozejrzeć się wśród ofert producentów i wybrać modele na zamówienie. Takie drzwi to większa inwestycja.