Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda
karnisz drewniany w salonie

Drewniany towarzysz okna

Wykańczając wnętrze mieszkalne ludzie często nie zastanawiają się nad tym, jak drobne, pozornie prozaiczne elementy wykończeniowe mogą wpłynąć na styl całości wnętrza. A przecież diabeł tkwi w szczegółach, jak mówi staropolskie powiedzenie.

Karnisze w najlepszym wydaniu

karnisz drewniany w kolorze brązowymZależność taką bardzo wyraźnie widać na przykładzie okien, a dokładniej firanek i karniszy. O ile znaczenie firanek jest docenianie praktycznie od zawsze, o tyle rola karniszy wciąż jest niedoceniana. Niesłusznie, bowiem ich wygląd ma kolosalny wpływ na styl okna, a w rezultacie na całe wnętrze.

Oczywiście karnisze pełnią przede wszystkim funkcję użytkową, toteż dokonując wyboru konkretnego modelu należy zwracać uwagę zarówno na wygląd, jak i na walory czysto praktyczne. Pięknie wyglądający karnisz będzie bowiem nic nie warty, jeśli jego użyteczność będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Karnisze drewniane na szczycie stylu

Drewno w ostatnich latach został odkryte na nowo. Z tego też względu przy wyborze karniszy swoją uwagę warto skupić na modelach wykonanych właśnie z tego materiału. Cechy użytkowe drewna pozwalają na zachowanie trwałości przez wiele lat, a jednocześnie walory estetyczne nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że mamy do czynienia z produktem na wskroś stylowym.

Warto pamiętać, że modele drewnianych karniszy da się dopasować praktycznie do każdego wnętrza, w tym nawet do najszerszych okien. Jest to kolejny dowód na to, że karnisze drewniane są warte uwagi.