Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Jak bateria będzie najlepsza do wanny?

Wybierając baterie wannowe konieczne jest dokonanie analizy parametrów dostępnych na rynku baterii. Tworzywo, z którego wykonana jest bateria ma bezpośrednie przełożenie na wytrzymałość. Najczęściej stosowanym materiałem jest mosiądz.

Czyszczenie baterii

Materiały zastosowane do wykonania baterii będą miały bezpośrednie przełożenie na proces czyszczenia. Dobrze jest decydować się na takie modele baterii wannowo prysznicowa, które będzie można łatwo utrzymać w czystości. Wykonane z mosiądzu połączonego z miedzią wyroby są w stanie zapewnić wysoką jakość. Tego typu bateria wannowo prysznicowa będzie odporna na działanie wody, a także na uszkodzenia mechaniczne. Duże znaczenie ma również to, że na powierzchni armatury wykonanej z takich materiałów nie rozwijają się bakterie czy grzyby.

Ważne parametry baterii wannowych

Przy wybieraniu baterii do wanny trzeba wziąć pod uwagę również:

  • z czego wykonana jest głowica,
  • jaka jest wydajność przepływu,
  • jaki jest zasięg wylewki,
  • czy wybierany model posiada słuchawkę prysznicową.

Wydajność przepływu to parametr, który jest określany w litrach na minutę. Natomiast przy sprzedaży podawany jest one w formie literowej, która oznacza określoną klasę. Zanim wybierze się baterię wannowo prysznicową dobrze jest sprawdzić jaki przepływ zapewnia konkretna klasa baterii. Dla przykładu klasa A oznacza przepływ wynoszący około piętnaście litrów na minutę.

Wybierając baterię pod kątem głowicy ważne jest branie pod uwagę, aby zapewniała ona odpowiedni poziom szczelności. Pozwala to zabezpieczyć przed przeciekaniem kranów. Bardzo ważne jest decydowanie się na odpowiednią szerokość baterii, która będzie decydowała o wielkości strumienia wody. Jeśli chce się mieć pewność, że głowica będzie oferowała odpowiedni poziom trwałości warto decydować się na wyroby, które wykonane są z materiałów ceramicznych.