Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Jak w salonie zaaranżować miejsce do spożywania posiłków?

Krzesło musi być wygodne i dopasowane do stołu w salonie. Ergonomia i estetyka to dwa najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę wybierając krzesła. Jak wybierać krzesła do salonu spomiędzy ofert miejsc takich jak Witek.pl, by tworzyły kompozycyjną całość oraz były wygodne? 

Wygodnie siedzieć

Zastanawiając się, jak wybierać krzesła do salonu trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ich funkcjonalność. 

Praktyczne krzesła mają oparcie na odpowiedniej wysokości. Trzeba wiedzieć, że za niskie oparcie będzie wbijało się w plecy. Za wysokie będzie nieestetycznie wyglądało względem stołu, który będzie wyglądał na przytłoczony. 

Bardzo ważna jest odpowiednia długość siedziska. Za długie siedzisko nie pozwoli na swobodne postawienie nóg na podłodze. Jednocześnie nie będziemy mogli wygodnie się oprzeć. Podłokietniki sprawią, że ręce nie będą się męczyły, gdyż będziemy mogli je swobodnie opierać. 

Ważna jest również wysokość krzesła. Od podłogi powinna ona być w przedziale 45 – 49 cm. Dzięki temu swobodnie postawimy nogi na ziemi pod kontem 90°, co stanowi idealną pozycję, która nie utrudnia krążenia krwi. 

Krzesła powinny być około 30 cm niższe od stołu. Dzięki temu swobodnie możemy poruszać nogami pod stołem, a jednocześnie bez problemu można położyć ręce na stole. 

Ergonomiczne krzesło gwarantuje wygodę i komfort. Dzięki idealnie dopasowanemu krzesłu przy stole można bez żadnych problemów siedzieć przez dłuższy czas. Nie ma znaczenia, czy przy stole spożywamy posiłek, pracujemy na laptopie czy udostępniamy dzieciom miejsce, by odrobiły lekcje. 

Kupując krzesła już w sklepie warto sprawdzić jak się na nich siedzi. Kilka minut siedzenie nie pozwoli w stu procentach zorientować się, czy krzesła są wygodne przy dłuższym korzystaniu, natomiast od razu pozwoli na wykluczenie krzeseł, bardzo źle wyprofilowanych. 

Ergonomia to nie wszystko

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając krzesła do salonu jest ich styl. Wygląd krzeseł jest bardzo ważny, gdyż to właśnie stół bardzo często determinuje całe wyposażenie salonu. 

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się meble wykonane z tworzywa sztucznego. Nowoczesny, elegancki design pozwoli na stworzenie pokoju dziennego, który będzie ciekawy i niebanalny. Krzesła z tworzywa sztucznego mają nowoczesną linię, elegancki design i ciekawe kolory. 

Wybierając kolor nowoczesnego krzesła do salonu można pokusić się o bardzo modne dziś łączenie  barw. Krzesła mogą być w kilku kolorach. Nie należy przesadzać z ilością barw, gdyż wnętrze może wydawać się pstrokate. Warto podzielić krzesła parami czy połowę ilości krzeseł zaaranżować w innym kolorze. Jest to rozwiązanie, które jeszcze kilka lat temu byłoby uznane za bardzo nieeleganckie, dziś sprawia, że salon staje się ciekawy i jedyny w swoim rodzaju. 

Krzesła tapicerowane sprawdza się w wielu salonach. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego obicia oraz stylu krzesła. Krzesła barokowe idealnie sprawdza się w salonie glamour. Proste krzesła szwedzkie przyjmą się w salonie nowoczesnym, industrialnym czy urządzonym w stylu szwedzkim. Krzesła ze skórzana tapicerką będą idealne do pokoju dziennego w klasycznym stylu.