Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda
nowoczesne kafelki podłogowe są w modzie

Jak wybrać kafelki do kuchni?

Kuchnia jest takim pomieszczeniem w każdym domu, w którym sporo się dzieje. To tutaj się gotuje, spędza się wspólnie czas, ale i wykonuje się szereg różnych czynności gospodarczych, których po prostu nie można zrobić w żadnym innym pomieszczeniu. To miejsce, które szczególnie jest narażone na zabrudzenia oraz na kontakt z wilgocią. Z tego też względu warto już na etapie wyboru materiałów wykończeniowych do tego pomieszczenia wziąć pod uwagę wszystkie te kwestie i wybrać takie kafelki podłogowe, które będą przede wszystkim praktyczne. Z takiego przemyślanego wyboru na pewno będziemy o wiele bardziej zadowoleni, zwłaszcza, że remont kuchni zazwyczaj nie jest przeprowadzany aż tak często.

Praktyczne kafelki podłogowe – czyli jakie?

Najlepiej takie, które nie będą aż tak wymagające w utrzymaniu czystości. W takiej roli doskonale sprawdzają się wszelkie płytki, które imitują naturalne drewno, a przez to mają lekko wzorzystą strukturę. Oczywiście – jak w przypadku każdych kafelków podłogowych trzeba o nie dbać. Nie są one jednak aż tak wymagające jak jednolita, śnieżnobiała glazura na której widać nawet każdy odcisk palca. Dodatkowo warto wybrać gustowne kafelki podłogowe, które będą w dobrej klasie ścieralności. Kuchnia to miejsce często uczęszczane przez każdego z domowników – dobrze, aby glazura była wytrzymała, bo będzie mogła posłużyć nam przez lata. Prawdziwą udręką będą kafelki, które będą się rysować albo wycierać.

A co na ścianę?

Bardzo często oprócz samych kafelków podłogowych potrzebujemy też płytek na ścianę. Z powodzeniem możemy stworzyć aranżację, w której te same płytki umieścimy zarówno na podłodze jak i na ścianie. Wówczas mamy gwarancję, że wszystko będzie spójne i że będzie ze sobą współgrało. Mamy też wtedy znacznie łatwiejsze zadanie jeśli chodzi o dobór mebli, blatów i innych elementów dekoracyjnych.