Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda
drzwi wewnętrzne drewniane

Jakie drzwi wewnętrzne do łazienki?

Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem w domach i mieszkaniach. Specyficzne warunki, które występują w tym pokoju sprawiają, że trzeba do nich wybierać odpowiednie elementy wykończeniowe. Gdy wybieramy drzwi wewnętrzne warto brać pod uwagę wyroby, które posiadają otwór wentylacyjny. Ma to znaczenie z punktu widzenia ograniczenia zaparowywania łazienki. Prowadzić to może bowiem do zawilgocenia.

Nie można zapominać, że przy drzwiach wewnętrznych stosowanych w łazienkach trzeba brać pod uwagę prawo budowlane. Wskazuje ono, że modele montowane w łazienkach muszą otwierać się na zewnątrz. Natomiast nie ma znaczenia jak konkretnie prezentują się drzwi.

Praktyczne rozwiązania

drzwi wewnętrzne drewniane

Bardzo często łazienka w mieszkaniach czy domach jest umiejscowiona w taki sposób, że trzeba zadbać, aby otwierania drzwi nie torowało przejścia pomiędzy korytarzem a salonem. O ile drzwi wewnętrzne drewniane w łazienkach muszą otwierać się na zewnątrz to wybierać można wersje lewe oraz prawe, a więcej znajdziesz na tej stronie. Pozwala to wybrać typ drzwi, który będzie znacznie bardziej funkcjonalny.

Ciekawa stylistyka

Generalnie dobrze jest zachować spójność stylistyczną w całym mieszkaniu i domu, gdzie skrzydło drzwiowe powinno się komponować kolorystycznie z resztą wnętrza. Warto pomyśleć w tym względzie o:

  • drzwiach wewnętrznych z przeszkleniami, które sprawdzą się w małych łazienkach
  • drzwiach wewnętrznych drewnianych o ciemnych barwach, gdy chce się zwiększyć ich dekoracyjny charakter.