Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Jakie listwy dobrać do parkietu z drewna

Podłoga to jeden z ważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. Absolutnie nigdy nie należy oszczędzać na podłodze i zrobić ją tak, by podobała się przez długie lata i była stosunkowo łatwa w utrzymaniu. Bardzo ważnym elementem wystroju podłogi są listwy. Czy postawić na wysokie listwy MDF w kolorze białym, czy na wąskie drewniane listwy przypodłogowe? Za każdym razem uzyska się inny efekt. Każdy będzie piękny i jedyny w swoim rodzaju.

Wysokie białe listwy MDF

Szerokie białe listwy to bardzo elegancka propozycja dla osób szukających niebanalnych sposobów na wystrój wnętrz. Takie listwy bardzo ładnie kontrastują na przykład z podłogą z drewnianego parkietu. Można zdecydować się na listwy o wysokości 12 czy 16 cm. Można też znaleźć jeszcze szersze, które na przykład w połączeniu ze sztukaterią zamontowaną na ścianie będą tworzyły naprawdę wyjątkową kompozycję. Tego typu listwy można malować na dowolny kolor, dlatego też łatwo zmienić aranżację wnętrza.

Wąskie drewniane listwy przypodłogowe

Niektórzy wolą bardziej dyskretne rozwiązania i wtedy decydują się na raczej wąskie drewniane listwy przypodłogowe. Mają one naturalny kolor i mniej rzucają się w oczy. Podłoga wykończona w ten sposób również prezentuje się bardzo ładnie. Poza tym tego typu listwy są bez wątpienia tańsze. Trzeba tylko pamiętać o jednej rzeczy – w całym mieszkaniu lub domu muszą pojawić się takie same listwy przypodłogowe. W ten sposób uzyska się efekt spójności, który jest bardzo pożądany w każdym wnętrzu i do którego trzeba dążyć.