Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda
łóżko dla młodzieży

Jakie łóżko kupić dla nastolatka?

Podobno nie ma nic łatwiejszego niż kupno łóżka. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni materac, ładną i estetyczną ramę i gotowe. Być może w przypadku łózek dla dorosłych to się sprawdzi, jednak łóżka młodzieżowe (zobacz w sklepie) wymagają znacznie bardziej uważnego podejścia do tego, na czym się będzie spało.

Jaki rozmiar?

W przypadku wybierania łóżek dla nastolatków bardzo często popełniany jest błąd związany z ich rozmiarem. Rodzice kupują dla swoich prawie już dorosłych pociech łóżka na wymiar, czyli pasujące do ich aktualnego wzrostu. A przecież dzieciaki jeszcze rosną i to często bardzo szybko. Można więc doprowadzić do sytuacji, gdy nowo zakupione łóżku, już za dwa lub trzy miesiące będzie zbyt małe.

Z tego też powodu zdecydowanie poleca się kupowanie łóżek w rozmiarze jak dla dorosłych. I choć w dniu zakupu mogą być one za duże, to już niedługo staną się idealnie pasujące.

Jaki materac?

Zupełnie osobną kwestią jest wybór materaca do łóżka młodzieżowego. Zdecydowanie zbyt często temat ten jest pomijany w wyborze łóżka lub zupełnie świadomie wybierany jest model materaca taniego. I choć na początku będzie on całkiem zadowalający, to już wkrótce utraci on swoją sprężystość i zacznie się odkształcać w miejscach, w których nastolatek będzie na nim spał.

Z tego też powodu koniecznie trzeba nieco więcej zainwestować w materac, aby przez cały czas jego użytkowania pozostał on w jednej niezmienionej formie, która będzie stabilnie i pewnie podtrzymywała kręgosłup na całym jego odcinku. Jest to niezwykle ważne dla zdrowego i stabilnego rozwoju dziecka.