Jakie uszczelki do drzwi prysznicowych wybrać?


Kiedy tuż po wyjściu spod prysznica od razu czujesz morką podłogę, wówczas jest to znak, że twoje aktualne uszczelki już nie są w stanie tak skutecznie działać, jak wcześniej. Oczywiście przeciekający prysznic nie jest aż tak poważną sprawą, aby spowodowała u nas panikę. Jednak lepiej pozbyć się usterki tuż po tym, jak zauważymy problem. Wiele osób nie ma pojęcia, jakie uszczelki wybrać do swoich drzwi przylicowych i nie ma co się dziwić, gdyż w wielu sklepach znajdziemy różne egzemplarze pod kątem zastosowania oraz wyglądu. Z tego też powodu przyjrzymy się, jakie mamy pole manewru w przypadku uszczelek do drzwi prysznicowych.

Co jest ważne przy wyborze uszczelek do drzwi prysznicowych?

Kiedy mamy zamiar zakupić takie oto uszczelki https://www.reahurt.pl/produkt/zobacz/632,uszczelka-dolna-do-kabiny-prysznicowej, wówczas będziemy musieli zwrócić uwagę na trzy kluczowe aspekty, mianowicie:

  • w jakim miejscu zostaną zainstalowane dane uszczelki,
  • jakiego kształtu jest kabina prysznicowa kwadratowa czy półokrągłą,
  • uszczelki zawsze dobieramy według szkła w danej kabinie.

Dodatkowo w przypadku dolnej szczeliny między drzwiami a brodzikiem warto zmierzyć jej wielkość. Jeżeli te parametry zostaną wręcz idealnie zmierzone, wtedy będziemy w stanie zakupić takie uszczelki, które będą precyzyjnie dopasowane.

Nie możemy zapominać, że uszczelki montowane na bocznej krawędzi drzwi różnią się budową od uszczelek dolnych. Gdy znamy odpowiedzieć na wszystkie powyższe kwestie, wtedy możemy przejść do wybrania adekwatnego modelu. Musimy pamiętać, iż jej kształt musi korespondować z kształtem kabiny.

Magnetyczne uszczelki do drzwi prysznicowych

Wiemy już, że uszczelka uszczelce nie równa i każda z nich przeznaczona jest do zabezpieczenia danej szczeliny. Teraz przyjrzymy się uszczelką magnetycznym, które zapobiegają niedomykaniu się drzwi od kabiny i wszelakie otwory przy drzwiach mogą zostać w łatwy sposób zniwelowane. Magnesy w uszczelkach prysznicowych przyciągają się z siłą 24 N/cm. Listwa oraz element, w którym znajduje się magnes, zostały wykonane z tworzywa PVC.