Kinkiet do pokoju dziecięcego- dlaczego warto go mieć?

kinkiet dla dzieci

Lampy ścienne do pokoju dziecięcego stosowane są jako uzupełnienie do lamp sufitowych. Wesołymi wzorami dopełniają aranżację pokoju dziecięcego. Podczas planowania wystroju wnętrza, wielu rodziców decyduje się zakupić kinkiety ścienne, które zróżnicowane są zarówno pod względem wzorów, kształtów, kolorów, jak i rozmiarów, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Kinkiet do pokoju dziecięcego – jaki wybrać?

Do pokoju dziecięcego najczęściej- w zależności od wieku i płci malucha- wybierany jest kinkiet przedstawiający motywy:

  • zwierząt, 
  • kwiatów,
  • chmurek, gwiazdek, księżyca, 
  • postaci z bajek.

Kinkiet do pokoju dziecięcego może być wykorzystywany jako źródło światła orientacyjnego, co sprawia, że pociechy mniej boją się ciemności podczas zasypiania, jak i po przebudzeniu w nocy. Wybór oświetlenia nie jest prosty, ponieważ lampy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale jednocześnie wpisywać się w stylistykę pokoju dziecięcego. W związku z tym kinkiet dla dzieci dostępny jest w różnych wzorach, kształtach i kolorach. Wykorzystywany przy łóżeczku może emitować delikatne światło, które ułatwia zasypianie i wspomaga również orientację rodziców w pomieszczeniu.

kinkiet dla dzieci

Czym się różni kinkiet dla chłopca lub dziewczynki?

Kinkiety do pokoju chłopca zwykle mają związek z rzeczami, kolorami, które najczęściej lubią mali chłopcy. Wśród nich wymienia się między innymi: samochody, pociągi czy piłkę nożną. Natomiast kinkiet do pokoju dziewczynki przedstawia przede wszystkim wiele ciekawych motywów kwiatowych, zwierzęcych, bajkowych jak np. motylki, jednorożce w pastelowych, delikatnych kolorach.

,