Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Krzesła skandynawskie – jak wygospodarować jadalnię w salonie?

Styl skandynawski bardzo dobrze zadomowił się w naszych mieszkaniach. Lubimy jasne kolory, dużą ilość światła oraz proste i minimalistyczne meble, które są funkcjonalne. Jak zaaranżować mieszkanie w skandynawskim stylu? 

Jadalnia w pokoju dziennym

Jadalnia jest bardzo funkcjonalnym i eleganckim pomysłem na wspólne posiłki. W momencie, gdy nasze mieszkanie jest na tyle małe, że nie możemy postarać się o oddzielny pokój na jadalnię, warto wygospodarować miejsce na stół w pokoju dziennym. 

Stół w stylu skandynawskim jest drewniany. Najciekawiej wygląda stół prostokątny. Jest on również wygodny, gdyż sprawdzi się również, gdy odwiedzą nas goście. Stół kwadratowy jest mniejszy, więc jest szansa na wygospodarowanie miejsca w niedużych pokojach. 

Na dosyć mały wygląda stół okrągły. Nie jest to jednak funkcjonalny mebel do małych pokoi. Nie można go postawić przy ścianie, więc zajmuje dużo miejsca. 

Bardzo ciekawie wyglądają stoły dwukolorowe. Biały blat można połączyć z nogami w naturalnym, drewnianym kolorze. Chcąc zachować w mieszkaniu więcej drewna można nogi pomalować na biało, a blat pozostawić drewniany. 

Jak dobrać krzesła?

Krzesła skandynawskie mają wielu zwolenników. Bardzo wiele osób ceni je za elegancką formę, prostą linię oraz funkcjonale zastosowanie. 

Krzesła skandynawskie mają drewniane nogi. Siedzisko oraz oparcie jest wykonane z jednolitego materiały, dzięki czemu krzesła wydają się być delikatne i subtelne. W porównaniu do innych drewnianych krzeseł sprawiają wrażenie bardzo delikatnych i kruchych. Wbrew pozorom są bardzo mocne i wytrzymałe. 

Wybierając krzesła skandynawskie z takich ofert: https://witek.pl/meble/typy-mebli/krzesla/krzesla-skandynawskie/należy zwrócić uwagę na siedzisko. Do mieszkań większych, gdzie mamy bardziej przestronne wnętrze warto wybrać krzesła, które nie tylko maja wygodne oparcie, ale również podłokietniki. Tak zbudowane krzesło wygląda jak niewielki fotel, który jest bardzo wygodny. 

W małym mieszkaniu sprawdzi się raczej krzesło bez poręczy. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo miejsca. Ustawianie krzeseł zbyt blisko siebie, by zmieścić je przy nie wielkim stole nie ma sensu. Osoby, które znajdują się obok siebie będą trącały się łokciami. Chcąc zachować wygodną odległość między krzesłami powinna być odległość nie mniejsza niż 30 cm. 

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając krzesła do pokoju dziennego jest obicie. W salonie bardzo elegancko prezentują się krzesła z obiciem. Warto skusić się na obicie tapicerowane lub ze skóry. 

Obicie ze skóry jest wygodne w utrzymaniu czystości obicie z eko skóry również, lecz jego wadą jest dużo mniejsza wytrzymałość niż skóry. 

Obicia z materiału mają tę zaletę, że można znaleźć je w każdym kolorze. Warto jednak pamiętać, że Skandynawowie cenią sobie jasne kolory.

Wygospodarowanie kącika jadalnego w pokoju dziennym to bardzo funkcjonalny i praktyczny pomysł. Dzięki temu, że meble skandynawskie są proste i minimalistyczne kącik wygląda na elegancki i subtelny, a umieszczone tam meble są proste i  praktyczne. Jednocześnie nie zajmują dużej powierzchni.