Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Na co zwrócić uwagę kupując choinkę?

Święta bez choinki, to nie to samo – drzewko świąteczne nadaje wyjątkowej atmosfery. Szczególnie z jego obecności cieszą się dzieci, które wiedzą, że w wigilijny wieczór znajdą pod nim prezenty. Jednak aby choinka stanowiła piękny element dekoracyjny, to musi zostać odpowiednio dobrana. Na co zwrócić uwagę przy zakupie choinki?

Choinka żywa czy sztuczna?

W pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy co roku kupować żywe drzewka, czy lepiej jest zainwestować w praktyczne choinki sztuczne. Zarówno jedno i drugie rozwiązanie ma podobną ilość zwolenników co przeciwników. Minusem drzewek sztucznych jest to, że nie pachną, ale za to nie gubią igieł, dzięki czemu nie trzeba codziennie zamiatać okolic drzewka, a pięknie udekorowaną choinką można się cieszyć aż do początku lutego.

Wielkość i dekoracja drzewka

Warto również dobrze przemyśleć rozmiar drzewka. Oczywiście – najpiękniejsze drzewka to te najbardziej okazałe, jednak przy mieszkaniach o małych powierzchniach dużo lepszym rozwiązaniem okaże się skromniejsze drzewko, które nie będzie zajmowało połowy pokoju. Także wybór kolorystyki dekoracji ma ogromne znaczenie. Dobrze jest zdecydować się na jeden wariant kolorystyczny, aby uniknąć nieładu kolorystycznego.