Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda
plakat słonecznik

Plakat botaniczny. Designerska dekoracja ścian, którą dopasujesz do wielu wnętrz

Ściany w Twoim domu są puste? Szukasz pomysłu na to, jak można je udekorować? Postaw na modne plakaty z roślinami. Teraz można kupić je w wielu stylowych wariantach do wyboru.

Plakaty botaniczne – najmodniejsze wzory


Duże liście monstery albo palmy, gałązki rozmarynu i eukaliptusa, kaktusy i pastelowe kwiaty w skali makro, wysoka trawa i minimalistyczne drzewa – to jedne z najmodniejszych plakatów botanicznych, które można zobaczyć dziś w wielu domach i mieszkaniach.

Minimalistyczne, skandynawskie plakaty z roślinami już od kilku sezonów są jednym z głównych trendów w aranżacji wnętrz. Wprowadzają do nich kojącą atmosferę wypoczynku i spokoju.

Poza fotografiami roślin umieszczonymi na plakatach bardzo modne są również motywy malowane wodnistymi akwarelami oraz grafiki w stylu retro, które nawiązują do dawnych rycin w podręcznikach przyrodniczych.

Plakaty z roślinami – stylowy dodatek do każdej aranżacji


Modny plakat botaniczny może być wspaniałym wyborem do wielu przestrzeni. Tego typu dekoracje ścian kapitalnie prezentują się w salonach, sypialniach, kuchniach, a nawet na korytarzach.

Najczęściej wybierane są do aranżacji w stylu nowoczesnym, skandynawskim, ale również mogą stanowić efektowne dopełnienie innych wystrojów wnętrz.

Plakaty z motywami roślin można zakupić w wielu rozmiarach do wyboru – od tych w formacie A4 do dużych, które mają wymiary 50 x 70 cm czy 60 x 90 cm. Można wtedy stworzyć designersko prezentującą się przestrzeń z jednego albo kilku różnych plakatów o uzupełniających się grafikach.