Płytki drewnopodobne to praktyczna alternatywa dla naturalnego drewna

Płytki drewnopodobne to praktyczna alternatywa dla naturalnego drewna

Montaż ceramicznych płytek drewnopodobnych wygląda podobnie do standardowych płytek ceramicznych. W sklepie warto wybierać produkty producentów o sprawdzonej pozycji na rynku, aby uniknąć niespodzianek w trakcie użytkowania.

Układanie płytek na podłodze zazwyczaj składa się z następujących etapów:

  • Przygotowanie powierzchni: należy usunąć starą wykładzinę podłogową wraz z klejem;
  • Należy oczyścić podłoże z brudu;
  • Zagruntowanie powierzchni podłogi specjalnym roztworem na wylewce betonowej;
  • Następnie nanosi się klej, zarówno na same płytki, jak i na niewielką powierzchnię podłogi.
  • Materiał należy układać od narożnika wewnętrznego i wyrównać z poziomem ściany, dociskając go do podłogi i regulując nachylenie za pomocą specjalnego przyrządu – poziomicy.

W podobny sposób należy przygotować się do układania płytek na ścianach. Przed zakupem materiału z ekspercilazienek należy wykonać niezbędne pomiary, aby ustalić, ile materiału jest potrzebne. Następnie płytki są przyklejane za pomocą specjalnego kleju. Istnieje wiele wariantów klejenia, a wszystkie one zależą od planowanego wystroju pomieszczenia. Na przykład najprostszą metodą jest klejenie w rzędzie. Metoda ta jest szczególnie popularna w przypadku podłóg z gresu porcelanowego.

płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne i ich specjalne zastosowania we wnętrzach

Płytki drewnopodobne nadają łazience przytulną, ciepłą i relaksującą atmosferę. Ponadto można je stosować zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Oprócz faktury drewnianej można również zastosować kamień, jeśli chcemy zachować ekologiczny styl. Łazienka z drewna może być wyjątkowym, odmiennym od reszty wnętrza pomieszczeniem, lub też może stać się z nim jednym. Przy wyborze i zakupie należy sprawdzić, czy dany materiał jest dostępny w tej samej partii, w przeciwnym razie problemy z niewłaściwym kolorem będą prawie nieuniknione.

,