Praktyczne łóżka z pojemnikiem na pościel – jakie modele są dostępne?

łóżka z pojemnikiem na pościel

Odpowiednio dobrane łóżko wraz z materacem zapewnia optymalny komfort wypoczynku. Jest też elementem wyposażenia sypialni czy pokoju dziecięcego albo młodzieżowego. Oprócz miejsca relaksu może także pełnić dodatkowe funkcje, na przykład przechowywania. Taką rolę odgrywają łóżka z pojemnikiem na pościel. Jakie modele łóżek tego typu można kupić? Czym się charakteryzują?

 

Typy pojemników na pościel we współczesnych łóżkach

Pojemnik na pościel w łóżku może być jego integralną częścią, albo też funkcjonalnym dodatkiem na przykład w postaci szuflady. Zasadniczo pojemniki można podzielić na:

  • otwierane od góry w całości,
  • otwierane od góry na boki, częściowo,
  • wysuwane spod spodu,
  • w formie szuflad.

Dodatkowo łóżka z pojemnikiem na pościel mogą posiadać dodatkowy mechanizm ułatwiający dostęp do pojemnika, zabezpieczający przy okazji przed jego gwałtownym zamknięciem. Dobry pojemnik powinien być wykonany z materiałów chroniących przed zabrudzeniem zawartości, a jednocześnie umożliwiający przepływ powietrza, by przechowywana pościel mogła „oddychać”.

Klasyczne łóżka z pojemnikiem na pościel

Coraz więcej klasycznych łóżek o ramowej konstrukcji sprzedawanych jest w formie zawierającej praktyczny pojemnik na pościel. Łóżka mogą być pojedyncze lub podwójne, o różnych wymiarach,wykonane z drewna, płyty meblowej, a także elementów metalowych czy z tworzywa sztucznego. Podstawowa wersja pojemnika to prosta szuflada lub pojemnik, często dostępna osobno. To rozwiązanie wymaga jednak odpowiedniej ilości miejsca, aby wysunięcie szuflady było możliwe. Dlatego do małych pomieszczeń częściej wybierane są rozwiązania z podnoszonym stelażem materaca, zwykle wspieranym siłownikami. Dzięki temu dostęp do pojemnika jest możliwy nawet, gdy łóżko otaczają ściany czy inne meble.

Propozycje dla dzieci i młodzieży

Wybór łóżek z pojemnikiem na pościel jest szczególnie powszechny w przypadku propozycji dla dzieci i młodzieży. Ich pokój zwykle pełni kilka funkcji jednocześnie, a łóżko nocą jest miejscem snu, za dnia zaś – przestrzenią do siedzenia i zabawy. Do przestrzeni zajmowanych przez dwójkę dzieci wybierane są często łóżka piętrowe, które również mogą posiadać pojemniki na pościel czy zabawki. Także łóżka na antresoli ze schowkami często są wyposażone w niestandardowe rozwiązania związane z przechowywaniem pościeli, na przykład w zabudowanej skrzyni. Popularnym rozwiązaniem jest także młodzieżowy tapczanik – rozkładane łóżko z pojemnikiem na pościel, pomagające zwiększyć dostępną za dnia przestrzeń w pokoju.

Eleganckie łóżka tapicerowane z pojemnikiem

Na szczególną uwagę wśród łóżek z pojemnikiem na pościel zasługują efektowne modele tapicerowane, w tym także łóżka kontynentalne. Stanowią one połączenie praktycznych rozwiązań z wysoką estetyką, przez co zwykle też są najbardziej kosztowne. Niejednokrotnie pojemnik na pościel w takich łóżkach jest efektownie ukryty i świetnie sprawdza się również do przechowywania innych rzeczy.