Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Stylowy salon – jak go urządzić?

Salon jest jednym z ważniejszych miejsc w domu, w nim spędzamy czas z rodziną, odpoczywamy, ale również przyjmujemy gości, także musi być stylowy, a zarazem funkcjonalny. Od czego zacząć? Jak urządzić takie pomieszczenie?

Przestronność

Bez względu na to, czy salon ma być utrzymany w stylu minimalistycznym, glamour czy bardziej tradycyjny, ważne jest to, żeby był elegancki i praktyczny. Aby było przestronnie najlepiej zastosować jasne kolory, one będą dobrą bazą pod aranżację. Chcąc optycznie powiększyć wnętrze, warto zastosować błyszczące materiały, to spotęguje wrażenie przestronności.

Wyposażenie w salonie

W przypadku remontowania salonu, wcale nie trzeba wyrzucać starych mebli, na przykład kanapy, wystarczy zmienić jej obicie. Tkaniny obiciowe sklep internetowy można znaleźć bez większych problemów w sieci, np. https://www.mebletkaniny.pl/tkaniny-meblowe-cat-23, w tym wypadku ceny będą niższe, następnie należy poszukać dobrej firmy tapicerskiej. Najlepiej wybierać spośród tkanin obiciowych sklep internetowy w stonowanych kolorach, które nie będą zbyt szybko się brudzić i będzie można bez większych problemów utrzymać je w czystości.

Jakie dodatki wybrać?

Jeżeli chodzi o dodatki, to nie warto z nimi przesadzać, wprawdzie to one nadają wnętrzu charakteru, jednak gdy nagromadzi się ich zbyt dużo, może zapanować chaos i nieporządek, a przecież nie to chodzi. Warto ograniczyć się do dwóch lub trzech akcesoriach, we wnętrzach bardzo dobrze prezentują się również rośliny doniczkowe.