Wystrój wnętrz, Dekoracje, Zdrowie i uroda

Wystrój małego przedpokoju

W większości mieszkań przedpokój ma niewielki metraż i mimo szczerych chęci nie da się tam umieścić potrzebnych mebli i sprzętów. Trzeba pozostać przy absolutnym minimum, żeby korzystanie z pomieszczenia nie było utrudnione. Rozwiązaniem może być skorzystanie ze specjalnie zaprojektowanych mebli do przedpokoju.

Unikalny wystrój
Planując układ elementów wyposażenia przedpokoju należy zdecydować się jedynie na najpotrzebniejsze meble – wstawianie tam czegoś tylko dlatego, że nie mieści się np. w łazience kompletnie mija się z celem. Przydatna bywa szafa, którą można ewentualnie zastąpić pewną ilością wieszaków, komoda lub niewielki stolik z możliwością siadania na blacie np. w celu założenia butów, oraz lustro – najlepiej duże, wiszące. Im więcej funkcji spełnia jeden mebel, tym lepiej. Gdy w mieszkaniu jest dostępna wnęka lub istnieje możliwość wydzielenia miejsca na dużą szafę lub garderobę, warto to zrobić. Wtedy w przedpokoju można zostawić jedynie wieszaki na odzież wierzchnią.

Przemyślane rozwiązania do małego wnętrza
Dostępne w sklepach z wyposażeniem wnętrz specjalne meble do przedpokoju charakteryzuje zwiększona funkcjonalność. Chodzi o połączenie „ról”, jakie przypisuje się do poszczególnych mebli, np. szafa z lustrem, szafa z półką u dołu, gdzie można usiąść, a do szuflad włożyć obuwie bądź inne przydatne przedmioty, lustro z półeczką na drobiazgi itd. Meble te są przeważnie lżejsze i mają mniejsze gabaryty, dlatego też ewentualne przesuwanie nie sprawia żadnych problemów, a pomieszczenie wygląda na przejrzyste i nowoczesne.