Meble dla kotów


Zwierzęta podobnie jak ludzie, potrzebują domu, mebli oraz akcesoriów do zabawy. Każdy właściciel kota doskonale wie, co najbardziej lubi jego pupil, gdzie najchętniej odpoczywa i jaka zabawka ucieszy go najbardziej.

Aby kot dobrze czuł się w domu, należy stworzyć mu ku temu odpowiednie warunki. Ponieważ jest drapieżnikiem, lubi ciekawe kryjówki, zakamarki, wysokie półki czy też długie tunele. Można kupić odpowiednie dla kota meble, ale niektóre z nich można zrobić domowym sposobem.

Atrakcyjne meble dla kota

Koty lubią się chować, wobec tego można wykonać dla nich domek z kartonowego pudełka. Karton nie musi być specjalnie duży, ale najlepiej gdy jest zamykany. Z boku należy wyciąć otwór, przez który kicia będzie wchodzić. Innym ciekawym meblem, który kot z radością zaakceptuje może być tunel, zrobiony również z grubego kartonu, otwarty z dwóch stron. Średnica musi być większa niż zwierzątko, by swobodnie mogło się w nim poruszać,

Chwila relaksu

Z kolei wygodnym meblem ze sklepu Marka Concept Store  jest rodzaj hamaka lub wiszącego mostu. Z drewnianych deseczek, połączonych sznurkiem można stworzyć coś w rodzaju niedużego mostku i rozwiesić go pomiędzy nogami wysokiego stolika, kot z pewnością w takim mebelku utnie sobie popołudniową drzemkę,

Jeżeli ktoś nie lubi majsterkowania może odwiedzić sklepy z wyposażeniem dla zwierząt i tam nabyć ciekawe w formie i funkcjonalne przedmioty w rodzaju designerskich mebli dla kotów.