Ślubny kosz prezentowy – co powinniśmy o nim wiedzieć?


Śluby podlegają modom i nowym trendom równie mocno, jak i inne aspekty naszego życia. Żeby więc być na czasie i cały czas śledzić zachodzące zmiany, musimy dowiedzieć się o prezentach ślubnych. Jedną z takich zmian jest bardzo popularne ostatnimi czasy wręczanie gościom ślubnym koszy upominkowych.

Czym są ślubne kosze prezentowe?

Kosze prezentowe na ślub to szczególna forma upominku, która adresowana może być do każdego uczestnika wesela lub też jedynie do wybranych osób. Jest to zestaw przedmiotów, które przygotowane zostały w logiczny sposób z podziałem tematycznym. Oczywiście wszystkie przedmioty umieszczane są w estetycznie wykonanym koszu, przecz co cały podarunek prezentuje się naprawdę ładnie i bardzo okazale.

Dlaczego kosze tego typu cieszą się tak dużą popularnością?

Oczywiście główną przyczyną ogromnej popularności takich koszy jest ich bardzo ładny wygląd. Tego typu kosze prezentowe na ślub są z reguły bardzo duże i sprawiają wrażenie ekskluzywnych i drogich.

Co jednak bardzo ważne, ich bardzo duża popularność wynika także z tego, że posiadają zmienny skład, który może być tematycznie dobierane pod kątem stylu wesela, a także konkretnych uczestników, którzy otrzymają dany kosz. Przykładowo nieco inny skład kosza zostanie wybrany dla młodszych uczestników wesela, a inny dla starszych. Zawartość może być związana z hobby obdarowanej osoby, lecz nawet być dobrana pod kątem chorób — przykładowo przy wybieraniu słodyczy powinno się zwrócić uwagę na ewentualne alergie, na które mogą cierpieć goście.

Jakie są najczęściej wybierane kosze?

Tak naprawdę pomysły i różne warianty w zakresie zawartości koszy upominkowych na wesele nie mają żadnego ograniczenia. Jedyną barierą jest nasza własna wyobraźnia.

Rzecz jasna nie musimy samodzielnie wymyślać składu takich koszy, lecz możemy posiłkować się już gotowymi rozwiązaniami. Nie da się zaprzeczyć temu, że szczególną popularnością cieszą się kosze ze słodyczami — w końcu kto nie lubi zjeść od czasu do czasu jakiegoś cukierka czy też kawałka ciasta? Wiedzieć musimy, że decydując się na słodkie kosze upominkowe, nadal mamy do dyspozycji wiele ich odmian — mogą to być zestawy oparte na gotowych i swobodnie dostępnych w sklepach produktach, lecz również i takie, które powstają jedynie na zamówienie np. w cukierniach.

Inną bardzo często wybieraną propozycją są kosze za alkoholem. Uważane są one za bardzo eleganckie, a dobrze dobrane trunki mogą znacznie uatrakcyjnić dany podarunek.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w koszach znalazły się także produkty nieco bardziej przyjemne. Mowa tu jest np. o ciekawych odmianach herbaty lub kawy, a także o miodach, a nawet ziołach.

Jak ozdobić kosz prezentowy?

Jeśli chcemy, aby nasze weselne kosze prezentowe były naprawdę wyjątkowe, nie możemy polegać jedynie na produktach, które się w nich znajdą. Oprócz tego niezwykle ważne jest to, jakie dodatki i ozdoby będą w nich obecne.

Oczywiście podstawą w tym wypadku są różnego rodzaju kokardy, wstążki, tasiemki i rozetki, lecz oprócz tego wykorzystać można jutowy sznurek, sianko, a nawet puchowe wypełnienia.