Stylowe kominki zapachowe – pachnąca dekoracja do każdego wnętrza

Stylowe kominki zapachowe - pachnąca dekoracja do każdego wnętrza

Współczesne kominki zapachowe pozwalają na stworzenie niebanalnej dekoracji wnętrza. Korzystanie z kominka buduje nastrój, pozwala na rozprowadzanie przyjemnego zapachu w otoczeniu. Jak wybrać odpowiedni kominek zapachowy, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Oto kilka podpowiedzi, dzięki którym znajdziesz odpowiedni gadżet.

Rodzaje kominków zapachowych

Kominki zapachowe, jakie można znaleźć w sprzedaży na topwosk różni przede wszystkim konstrukcja, a także sposób użycia. To one wpływają także na przeznaczenie kominka – czy jest dedykowany do:

  • wosków zapachowych,
  • olejków zapachowych,
  • świec zapachowych.

Specjalne kominki wykorzystywane w aromaterapii mogą być manualne albo elektryczne. Manualny kominek zapachowy wykorzystuje klasyczny sposób podgrzewania za pomocą świeczek, najczęściej niewielkich typu tealight. Oprócz zapachu daje też ciepłe, klimatyczne światło. Akcesoria do aromaterapii mogą być dedykowane do konkretnego rodzaju wkładu zapachowego, co należy zawsze sprawdzić przed użyciem.

kominek zapachowy w kształcie serca

Kolor, forma, funkcjonalność – co jest ważne w kominku zapachowym?

Warto zauważyć, że kominki zapachowe mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie i każda z nich jest istotna. Z jednej strony to dekoracja, zatem ich forma, kolorystyka muszą odpowiadać wnętrzu. Z drugiej strony produkt powinien być funkcjonalny, pozwalać na wydajne rozprowadzanie zapachu olejków czy wosku. To, na co należy także zwrócić uwagę w kominkach zapachowych, to bezpieczeństwo ich użytkowania. Konstrukcja nie może stwarzać dodatkowego zagrożenia pożarowego, trzeba korzystać z niej zgodnie z przeznaczeniem. Należy również pamiętać, że kominki zapachowe nie są przeznaczone dla dzieci, to nie zabawki. Jeżeli mają być użytkowane w pokoju dziecięcym, to tylko z dala od dzieci, pod stałym nadzorem osób dorosłych, unikając pozostawiania dzieci bez opieki z uruchomionym kominkiem.