W jaki sposób dopasować kubki na szczoteczki do wnętrza łazienki?

kubek na szczoteczki do zębów

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To miejsce, gdzie człowiek załatwia podstawowe potrzeby fizjologiczne, a także relaksuje się po ciężkim dniu. Łazienka jest miejscem, które powinno pełnić praktyczną funkcję, niemniej odpowiednio dobrane dodatki i akcesoria, mogą sprawić, że nabierze przytulnego wyglądu. Sprawdź, w jaki sposób dopasować kubki na szczoteczki do wnętrza swojej łazienki!

W jaki sposób najbezpieczniej jest przechowywać szczoteczki do zębów?

Szczoteczka do zębów to przedmiot codziennego użytku. Jest jednym z najważniejszych akcesoriów, ponieważ ma bezpośredni kontakt z zębami i znacząco przyczynia się do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej. Ważne jest zatem odpowiednie przechowywanie szczoteczki do zębów. Trzymanie jej luzem, w pozycji leżącej, bądź w zamykanym pojemniku, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Takie przechowywanie szczoteczki może sprawić, że pojawią się na niej bakterie. Najlepszym sposobem na zachowanie wysokiego poziomu higieny w tym przypadku, są kubki na szczoteczki (tu). Ważne jest również to, aby pamiętać o tym, że prawidłowo przechowywana szczoteczka do zębów w kubku, powinna być skierowana główką do góry – dzięki temu ograniczy się dostęp bakterii do tej części szczoteczki, która ma bezpośredni kontakt z zębami.

kubki na szczoteczki

Jak wybrać najlepszy kubek na szczoteczki?

Wybierając kubek na szczoteczki, warto zasugerować się ogólną stylistyką całej łazienki. Jeśli pomieszczenie utrzymane jest w stylu glamour, warto postawić na kubek, który będzie miał złote elementy. Do łazienki, która utrzymana jest w białej kolorystyce, warto dopasować biały kubek na szczoteczki, który może zawierać jakiś mocniejszy akcent kolorystyczny, w postaci kolorowego, bądź czarnego wzorku, który przełamie odrobinę biel wnętrza i produktu.

Jakie kubki na szczoteczki są najczęściej spotykane?

Obecnie można wyróżnić trzy tworzywa, z których najczęściej produkowane są kubki na szczoteczki. Są to:

  • bambus,
  • plastik,
  • ceramika.

Bambusowe kubki na szczoteczki są bardzo trwałe i lekkie. Plastikowe na pewno się nie potłuką i mogą posłużyć przez długi okres czasu. Kubki na szczoteczki wykonane z ceramiki są dosyć ciężki, ale mogą przybierać różne formy i kształty, dzięki czemu będą stanowiły świetną i praktyczną ozdobę.