Zegary, które nie tylko odmierzają czas


Podobno szczęśliwi czasu nie liczą. Ale gdyby już musieli to robić, na pewno chcieliby, aby pomagały im w tym efektowne i nowoczesne zegary. Takie, których tarcze nie tylko odmierzają upływ każdej minuty, ale także stanowią wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju dekorację.

Przykuwający wzrok minimalizm

Rosnącym uznaniem cieszą się oszczędnie zdobione zegary o niebanalnym wyglądzie. Jako przykład można podać tutaj urządzenie, którego tarcza imituje wygląd Księżyca. Na jego aluminiowej powierzchni ręcznie wykonano efektowne, rozbudzające wyobraźnię wzory. Bardzo interesujące są również projekty industrialne, czyli takie, do których realizacji wykorzystuje się części i materiały kojarzone z budownictwem lub mechaniką. Przykładem może być prawdziwe arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej — zegar wykonany z metalowych prętów.

Zegary inspirowane kulturą popularną

Nowoczesne zegary, na których pojawiają się motywy graficzne inspirowane popkulturą, doskonale sprawdzą się w jasnych i przestronnych wnętrzach, na przykład w pokoju dziennym. Ich wygląd pozwoli nieco ożywić wystrój, wprowadzając ciekawy i skupiający na sobie uwagę motyw graficzny (jak np. wykonany z płyty winylowej zegar z wizerunkiem Audrey Hepburn).

Gdzie znaleźć takie zegary?

Ręcznie wykonane, odznaczające się inspirującym i bardzo estetycznym wyglądem zegary znaleźć można tutaj: http://www.marka-conceptstore.pl/kategoria/zegary. Ich wyjątkowy design pomoże odpowiednio przyozdobić każde mieszkanie.